Komodity aktuálně

Při investování je nutné hledět na to, jaké komodity jsou právě aktuální. Některý komodity jsou na vrcholu dlouhou dobu a některé zase naopak. Stav komodit je skutečně nevyzpytatelný. Řekněme si tedy prvních devět komodit, které jsou aktuálně na těch nejlepších místech.

Ropa, káva, zemní plyn, zlato, rýže, cukr, kukuřice, pšenice a nakonec bavlna. U ropy snad není moc do dodávat. Ropa totiž představuje jednu z nejobchodovanějších surovin na celém světě vůbec, svoji působností výrazně ovlivňuje ceny dalších komodit.

Cena ropy je každým rokem vytlačována nahoru, stejně jako cena zlata. Kávy se dnes a denně spotřebuje skutečně obrovské množství. K největším vývozcům kávy patří samozřejmě Amerika. Na cenu kávy má nejvíce vliv samozřejmě počasí, stejně jako na každé jiné suroviny. U zemního plynu nejvíce ovlivňuje cenu i cena ropy nebo ekonomický vývoj, zemní plyn je využíván ve všech zemích světa. Zlato je skutečně bezpečnou investicí, jeho množství ale nelze libovolně zvyšovat. Rýže je pochopitelná, protože se jedná o nejvíce konzumovanou surovinu na světě. Na její cenu má vliv zejména počasí, ale hlavně klimatické podmínky. Na cenu cukru má vliv zejména vládní regulace.

Kukuřice a pšenice jsou žádanými potravinami co se týče výroby, vliv na cenu má počasí. Bavlna se kromě textilu využívá i zemědělství nebo v potravinářství.

Komentáře jsou uzavřeny.